Rozmowa z Bartoszem Siemińskim – nowym trenerem Promienia Żary
By promienzary.com On 20 Sty, 2023 At 04:41 PM | Categorized As Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

🎤 Pierwsza nasza rozmowa z nowym trenerem Promienia Żary, Bartoszem Siemińskim. Zapraszamy do lektury 📖🖤💚❤️

Co skłoniło Pana do objęcia posady trenerskiej w Promieniu Żary?

– Na decyzję złożyło się wiele okoliczności. W całej mojej przygodzie z piłką jako trener młodzieży osiągnąłem wiele oraz też wiele doświadczyłem. Ostatnie lata spędziłem w profesjonalnej Akademii, gdzie można powiedzieć niczego nie brakowało. Natomiast zrozumiałem że w tamtym miejscu będzie mi ciężko dojść do seniorów jako „jedynka” – czyli pierwszy Trener. W ostatnim czasie właśnie dojrzałem do decyzji, że czas na zmiany. Czas pójść w piłkę seniorską i nastąpił idealny zbieg okoliczności. W moim macierzystym klubie, w którym się wychowałem jako zawodnik potrzebny jest Trener – jedynka do seniorów. Zastanawiałem się długo, rozmowy z Zarządem też były intensywne – pojawiły się też inne propozycje w trakcie, ale odmówiłem. Bliskość domu rodzinnego i bliskość do rodziny oraz ogromne wyzwanie związane z moim macierzystym klubem zadecydowały. Jestem w Promieniu.

Jak wyglądał pierwszy dzień spotkania trenera z drużyną? Jakie wrażenia? Czy były już przeprowadzone pierwsze rozmowy indywidualne z zawodnikami?

– Zacznę od ostatniego. Rozmawiałem telefonicznie z każdym zawodnikiem. Moim celem było usłyszeć od zawodników jaka jest ich sytuacja? Poznać ich trochę i ostatecznie porozmawiać o Promieniu. Później na specjalnie zorganizowanym spotkaniu przedstawiłem całej drużynie zarys planu działania – wszyscy w to weszli co mnie bardzo cieszy. Wrażenia mam pozytywne, bo widzę że wszyscy mają ogromne chęci i są też świadomi że przed nami trudne zadanie.

11 marca ruszają ligowe rozgrywki. Jak będzie wyglądał plan przygotowań drużyny?

– Jeśli chodzi o plan to na sam początek jestem na etapie obserwacji wszystkich zawodników, których mogę mieć do dyspozycji – nawet z juniorów. Przyglądam się im uważnie. Następnie z zaplanowanych gier kontrolnych skorzystam na pewno, być może będą małe korekty. Zawodnicy chcą się dobrze przygotować do sezonu – będziemy ciężko i intensywnie trenować. Przeprowadzimy siatkę testów sprawnościowych żeby ocenić też aktualną dyspozycję zawodników i w odniesieniu o wyniki zaplanujemy treningi i sposób przygotowania do rundy wiosennej. Dodatkowo poszukujemy zawodników na niektóre pozycje w celu uzupełnienia kadry zespołu, tak aby rywalizacja była o każdą pozycję przed każdym meczem. Priorytetem jest bardzo dobre przygotowanie fizyczne oraz nieustanna praca nad sposobem gry drużyny.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*