Odra Bytom Odrzański – Promień Żary 4:1
By promienzary.com On 13 Lis, 2022 At 01:21 PM | Categorized As Mecze ligowe, Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

W 16.kolejce jedenastka Promienia Żary zmierzyła się, na wyjeździe, z liderem rozgrywek Odrą Bytom Odrzański. Faworyt był jednoznaczny, jednak nikt nie spodziewał się sytuacji jakie mogą wydarzyć się na boisku. Już w 25 minucie, drugą żółtą kartkę ujrzał pomocnik Promienia Jędrzej Kononowicz i od tej pory przyjezdni skazani byli grać w osłabieniu. W 44 minucie siły się wyrównały, bowiem czerwoną kartkę zobaczył bramkarz miejscowych, a z powodu braku rezerwowego golkipera, rękawice założył zawodnik z pola Kamil Chałupka. Nie miało to wielkiego znaczenia kto stoi na bramce Odry, ponieważ podopieczni Grzegorza Tychowskiego nie tylko bez problemu dochodzili do pola karnego Promienia, ale i byli niezwykle skuteczni . Ostatecznie piłkarze z Bytomia strzelili cztery gole, a honorową bramkę dla podopiecznych Czyżyka zdobył Karol Łyczko.

IV Liga „JAKO” 2022/23

Raport meczu

16. Runda – sobota, 12.11.2022

Odra Bytom Odrzański – Promień Żary 4:1 (2:1)

Promień Żary: Bartłomiej MADEJA – Rafał ROGALSKI (73. Wojciech MARKIEWICZ), Karol ŁYCZKO, Bartosz SUSKI, Piotr CZARNOTA (29. Dawid KACZOR), Krzysztof WILIŃSKI (73. Kacper FLORIAŃCZYK) – Oleh FRANKOVYCH – Patryk JASIAK, Jędrzej KONONOWICZ, Kamil DADOS, Jakub NOWAK; Trener: Łukasz CZYŻYK
Skład: Oskar KRZYWDZIŃSKI, Aksel AUGUSTYNIAK, Hubert SIERADZKI, Igor RYBACZEK

Bramki: 1:0 Wiktor KOBIELA (31.); 2:0 Bartosz SKIBA (40.); 2:1 Karol ŁYCZKO (42.); 3:1 Daniel WOŁKOWSKI (48.); 4:1 Dawid CIEŚLA (90+1.)

Żółte: – / Bartosz SUSKI (2.), Jędrzej KONONOWICZ (2.), Jędrzej KONONOWICZ (2.) / Odra Bytom O. (3.)

Żółte/Czerwone: – / Jędrzej KONONOWICZ (25.)

Czerwone: Eryk RISTOK (44.) (Br.)

Łukasz Czyżyk (trener, Promień Żary)Do 30 minuty prowadzimy grę bardzo dobrze, wykonujemy założenia taktyczne. Jesteśmy zespołem lepszym, ale czerwona kartka Jędrka Kononowicza musiała zmienić nasze ustawienie. Decyzja sędziego szczególnie przy pierwszej kartce Jędrka niezrozumiała.Tracimy bramkę w osłabieniu na 1:0, następnie grając w dziewiątkę na 2:0 po kontuzji Piotrka Czarnoty. Jeszcze jesteśmy w stanie się podnieść i strzelić bramkę kontaktową do przerwy. W drugiej połowie próbujemy odwrócić losy spotkania, ale szybko stracona trzecia bramka ustawia już spotkanie. W końcówce odkrywamy się, grając trójka obrońców i nadziewamy się na kontratak gospodarzy. Szkoda meczu, bo uważam, że nie byliśmy zespołem gorszym od gospodarzy i grając w 11 mogliśmy zdobyć tutaj punkty.

Grzegorz Tychowski (trener, Odra Bytom Odrzański )Pierwsza polowa chaotyczna, dużo krzyków, fauli, 2 czerwone kartki, mało gry w piłkę. W drugiej połowie, uważam pełna kontrola i przy lepszej finalizacji wynik powinien być wyższy.