Polonia Słubice – Promień Żary 1:1
By promienzary.com On 12 Lis, 2021 At 12:58 PM | Categorized As Mecze ligowe, Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

Cenny punkt przywiózł Promień z wyprawy do Słubic. W czwartkowym pojedynku, jedenastka Łukasza Czyżyka zremisowała z Polonią 1:1. Bramkę wyrównującą dla Promienia w 47 minucie, z rzutu wolnego, zdobył kapitan – Marek Homik.

IV Liga „JAKO” 2021/22

Raport meczu

15. Runda – czwartek, 11.11.2021 – 11:00

Polonia Słubice – Promień Żary 1:1 (1:0)

Promień Żary: Bartłomiej MADEJA – Marek HOMIK, Wojciech KRUCZKIEWICZ, Piotr CZARNOTA, Krzysztof WILIŃSKI (87. Maciej ENKOT) – Jakub JURKOWSKI, Oleh FRANKOVYCH – Patryk JASIAK, Aksel AUGUSTYNIAK (75. Jędrzej KONONOWICZ), Jakub NOWAK – Jakub KSIĘŻNIAK; Trener: Łukasz CZYŻYK
Bez gry: Manuel KOWALSKI, Wojciech MARKIEWICZ, Michał CHABINIAK, Hubert SIERADZKI, Konrad MAZUR

Bramki: 1:0 Daniel STADIE (45.); 1:1 Marek HOMIK (47.)

Kapitan Marek Homik: „Szanujemy ten punkt”
Ciężki mecz, przeciwnik mocny fizycznie przez co z początku mamy problemy z wyprowadzeniem piłki. Z czasem wyprowadzamy groźne kontry po których mamy dobre sytuację do zdobycia bramki ale to my tracimy bramkę do szatni. Po przerwie mecz się wyrównał, oba zespoły miały swoje sytuacje. Remis jest jak najbardziej sprawiedliwy i szanujemy ten punkt zdobyty na wyjeździe. Teraz dwa dni regeneracji i ostatni mecz u siebie z Syreną w którym trzeba powalczyć o 3 punkty. Dziękuję w imieniu drużyny za wsparcie Naszych kibiców. Tylko Promień!

Jakub Jurkowski: „Super, że zagrałem 90minut”
Bardzo ciężki mecz, przeciwnik przewyższał nas warunkami fizycznymi ale twardo walczyliśmy nie ustępując na krok. Pierwsza połowa dobra w naszym wykonaniu, lecz tracimy bramkę do szatni. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, nasz kapitan popisuje się znakomitym trafieniem z rzutu wolnego i mamy 1-1. Mecz do wygrania ale cieszymy się i szanujemy jeden punkt zdobyty na wyjeździe. Musimy popracować nad skutecznością i wyeliminować błędy przez, które tracimy bramki. Teraz koncentrujemy się na kolejnym niedzielnym meczu. Cieszy mnie bardzo pierwsze pełne 90 minut w moim wykonaniu.