G.Tychowski: Cała drużyna pracuje na wynik

Jak ocenisz rundę jesienną?

– Rundę jesienną oceniam pozytywnie. Cel który z zespołem sobie założyliśmy, czyli miejsce gwarantujące awans do 4 ligi, został osiągnięty. Mamy drugie miejsce, 35 punktów, najmniej straconych bramek, 38 bramek zdobytych co jest drugim wynikiem w lidze.
Na papierze wygląda to dobrze, ale jako trener zdaje sobie sprawę, że nasza gra w wielu meczach, nie wyglądała tak jak bym sobie tego życzył i za to biorę odpowiedzialność.
Znam ten zespól i wiem że stać chłopaków na dużo więcej. W wielu spotkaniach się po prostu ,,męczyliśmy się”. Byliśmy nieskuteczni, biliśmy głową w mur, nie mieliśmy pełnej kontroli nad meczem. Potrafiliśmy zagrać bardzo dobrze pierwszą połowę, aby drugą przespać lub na odwrót.
Mieliśmy swoje problemy. Kontuzje, kartki, praca, studia. To wszystko spowodowało, że nie było stabilizacji w składzie. Praktycznie co mecz graliśmy inną jedenastką, co w porównaniu do tamtego sezonu było dla nas nowością.
Jesteśmy na półmetku sezonu, przed zespołem dużo pracy, ale pozycja wyjściowa do walki o awans jest dobra.

Z których zawodników jesteś najbardziej zadowolony?

– Nie lubię oceniać zawodników indywidualnie. Cała drużyna pracuje na wynik, razem wygrywamy i razem przegrywamy. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do tego gdzie teraz jesteśmy. Patrząc jednak na podejście do treningu, zaangażowanie, frekwencję co w takiej lidze typowo amatorskiej jest bardzo ważne, istotne i powinno być przykładem dla młodych zawodników, że trening i ciężka praca jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu, jestem zmuszony aby wyróżnić Olka Frankovycha, Bartka Suskiego i Kubę Nowaka.
Każdy z nich miał 100% obecności na treningu, co poszło w parze z dyspozycją na boisku.

Najgorszy i najlepszy mecz?

– Najgorszy mecz w tej rundzie zagraliśmy zdecydowanie w 3 kolejce z Piastem Iłowa.
Przeciwnik nas zdominował, lepiej wyglądał fizycznie szczególnie w pierwszej połowie. Strata 3 bramek, co bardzo rzadko nam się to zdarza, spowodowała, że musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.
Najlepszy mecz zagraliśmy natomiast w mojej ocenie z Mieszko Konotop. Wysoka wygrana, dominacja przez pełne 90 minut.
Bardzo dobry mecz zagraliśmy również z zespołem Czarnych Żagań, gdzie pomimo gry w 10, dominowaliśmy, stwarzaliśmy sytuacje, byliśmy zespołem lepszym.

Do kiedy trenujecie i kiedy rozpoczynacie przygotowania do rundy wiosennej?

– Trenujemy do końca listopada. Cały grudzień zawodnicy mają wolne. W swoim zakresie będą aktywnie się regenerować.
Do treningów zespół wróci 10 stycznia.

Czy już planujesz sparingi i z jakimi rywalami?

– Mecze kontrolne są już zaplanowane. Zagramy z zespołami: Arka Nowa Sól, TS Przylep, Tęcza Krosno Odrzańskie , Alfa Jaromirowice oraz Relaks Grabice.

Dziękuję za rozmowę


Rozmawiał, Tomasz Chmielewski

 

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*