R.Dziadul: Dziewczyny dały z siebie wszystko. Brawo!
By promienzary.com On 24 Wrz, 2017 At 04:21 PM | Categorized As Aktualności promowane, Drużyna Kobiet | With 0 Comments

22 września 2017r. w Lubsku, zadebiutowała nowo powstała drużyna kobiet Promienia Żary, która rozgrywki rozpoczęła na poziomie seniorskiej III ligi. Pierwszy mecz przyniósł olbrzymią radość zawodniczkom, trenerom i kibicom. Podopieczne Roberta Dziadula po pięknej walce, pokonały Budowlanych Lubsko 3:2. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobyła Amelia Blimel i jedną Magda Pyziak.

Pierwsze wrażenia po wygranym meczu z Budowlanymi Lubsko?

(Robert Dziadul, trener kobiecej drużyny Promienia) – Przyjechaliśmy do Lubska, nie grając wcześnie ani jednego sparingu, bez boiskowego ogrania. Nie wiedziałem co będzie. Powiedziałem dziewczynom, że walką i ambicją można zatuszować braki techniczne, czy taktyczne. Drużyna te założenia zrealizowała w stu procentach. Najważniejsze jest, że każda zawodniczka dała siebie wszystko. Bardzo im za to dziękuję.

Przegrywaliście 0:2, a jednak potrafiliście się podnieść, doprowadzić do wyrównania, a efekcie ten mecz wygrać.

– I to jest całe piękno sportu i piłki nożnej. Kto przyjechał i oglądał, mógł przypuszczać, że przy 0:2 z pewnością już się nie podniesiemy. Z minuty na minutę sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać, nie wspominając, że kondycyjnie również daliśmy sobie radę. Jestem bardzo zadowolony. Każdej drużynie, którą do tej pory prowadziłem, czy to juniorzy, czy seniorzy, zawsze powtarzałem, że na boisku należy walczyć przez całe 90 minut, aby po meczu powiedzieć „zrobiłem, zrobiłam wszystko i nie można było nic więcej”.

Co trener powiedział drużynie po meczu?

Pogratulowałem całej drużynie, pogratulowałem każdej z osobna , że zostawiły na boisku serce. Można mecz zremisować, przegrać, ale trzeba walczyć. Nie wolno być tylko obecnym, albo przejść obok całego spotkania. Brawo!

Na tym meczu nie zabrakło niczego. Drużyna w nowych strojach, dziennikarze, fotoreporterzy, widownia na trybunach i dopingujący klub kibica Promienia Żary.

– Jestem tym wszytkim bardzo mile zaskoczony. Chciałbym bardzo gorąco podziękować chłopakom z sektora, którzy przyjechali na nasz mecz. Byliśmy mile zaskoczeni, a dziewczyny powiedziały, że jak usłyszały doping, to tak jakby wstąpiły w nie nowe siły. Wielki „szacun” dla chłopaków. Cieszę się, że nie tylko dopingują jeden wybrany zespół, ale cały Promień i teraz również nas. Oby tak było częściej i gorąco zapraszamy na nasze mecze.

 

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*