Kowalczyk: Chcą zniszczyć wizerunek klubu
By promienzary.com On 9 Wrz, 2017 At 02:24 PM | Categorized As Aktualności promowane, Pierwszy zespół | With 0 Comments

Tomasz Kowalczyk, urodził się 6 marca 1979 roku. Wychowanek, legenda żarskiego Promienia. Większość życia spędził w Żarach na treningach przy ul.Zwycięzców 38, ale również miał swój epizod w Unii Kunice i Twardym Świętoszów. Ciężko jest mu żyć bez Promienia, kocha piłkę, jest bardzo związany ze swoimi kibicami i nie bez powodu ma wytatuowany herb swojego ukochanego klubu.

Dwa ostatnie wygrane ligowe mecze do dobry prognostyk przed derbami z Czarnymi Żagań

– Z pewnością to zwycięstwo zmotywuje nas do ciężkiej pracy przed pojedynkiem derbowym z Czarnymi Żagań.

Pojawiły się ostatnio na Facebooku, nie najlepsze wypowiedzi pod adresem klubu. Jak to skomentujesz?

– Utworzyła się w Żarach grupka ludzi, która bardzo chce zniszczyć wizerunek klubu Promień. Przykre jest to, że znam wielu z nich i jak to do tej pory byłem przekonany, że są całym sercem z nami, a okazało się, że jest zupełnie inaczej. Nie wiem dlaczego tak robią? Może liczą, że kosztem klubu zrobią karierę polityczną, albo nas przejmą, a my będziemy tańczyk jak zagrają. Nie tędy droga.

To jak ty odbierasz obecną sytuację w klubie, drużynie?

– W klubie jest wszystko poukładane i dopięte na ostatni guzik i nie możemy narzekać, bo w innych klubach jest znacznie gorzej. Seniorzy i juniorzy są ubrani w nowy sprzęt od stóp do głów. Są dresy, koszulki meczowe, wyjściowe, treningowe, torby, ortaliony i rękawice bramkarskie. Wszystko jest nowe i zawsze konsultowane z nami. Jak na taką klasę rozgrywkową, w jakiej gramy, uważam że prezentujemy się bardzo dobrze.

Jak ocenisz pracę szkoleniową w Promieniu? Oprócz tego, że grasz w pierwszym zespole, również trenujesz bramkarzy Promienia.

– Nie tak dawno czytałem i oglądałem wywiad w lokalnych mediach, że w klubie jest źle i jaka jest zła praca z młodzieżą i seniorami? Nie ma podobno trenerów, którzy byli związani z klubem? To ja się pytam. Kto to jest Robert Dziadul, Łukasz Czyżyk, Grzesiek Tychowski, czy nawet moja osoba? To są byli piłkarze Promienia!!!
Jesteśmy oddani temu klubowi od wielu lat, poświęcamy swój prywatny czas, dzielimy się doświadczeniem. Staramy się stworzyć drużyny na odpowiednim wysokim poziomie. Ale pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynym klubem sportowym w Żarach i często tak jest, że wielu dobrych chłopców albo gra w innym klubie piłkarskim, albo zmieniło dyscyplinę sportową. Dlatego każdego kto do nas przychodzi staramy się przygotować jak najlepiej, zapewnić przyjazną atmosferę i pomóc zrozumieć ducha sportu.

 

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*