Wypowiedzi po meczu, Delta – Promień
By promienzary.com On 13 Sie, 2017 At 01:33 PM | Categorized As Pierwszy zespół | With 0 Comments

Mariusz Gawlak (trener, Delta Sieniawa Żarska) – Chcieliśmy dobrze wystartować w klasie okręgowej i to nam się udało.  Trochę jednak jest mi smutno, bo jestem wychowankiem Promienia Żary, ale trenerem jestem dzisiaj w Sieniawie. Moi zawodnicy dali z siebie 150 procent. Widać było, że walczą i że chcą ten mecz wygrać. Faktem jest, że były trzy karne, ale taka jest piłka. Wiedziałem, że Grzesiu będzie grał dużo bokami, obserwowałem sparingi. Rywal ma bardzo silne skrzydła, a my mamy małe boisko i że możemy liczyć tylko na częste kontrataki. Bazowanie na tego typu podejściu przyniosło zamierzony efekt z czego bardzo się cieszymy. Od kiedy pracuję w Sieniawie to pierwszy raz widzę tak dużą liczbę kibiców. Fajna atmosfera, fajne spotkanie i mam nadzieję, że teraz będzie zawsze tyle ludzi przychodzić.

Łukasz Żółtański (pomocnik, Delta Sieniawa Żarska) – Nikt się nie spodziewał, że już w pierwszym meczu, przeciwko swojemy klubowi strzelę dwie bramki. Wygraliśmy po ciężkim meczu i dla nas ważne są trzy punkty. Spodziewaliśmy się wyjątkowego meczu. Przyszło dużo ludzi, a my dla nich zwyciężyliśmy. Przygotowując się na mecz z Promieniem ciężko trenowaliśmy, trzy razy w tygodniu. Opracowaliśmy stałe fragmenty gry i przede wszystkim nastawiliśmy się na grę z kontry. Wszystko udało się zrealizować. Promień z pewnością miał przewagę optyczną. Była dla nich poprzeczka, kilka niewykorzystanych sytuacji. Piłkarsko wyglądali dobrze i na pewno w następnych kolejkach będą punktować.

Grzegorz Tychowski (trener, Promień Żary) – Zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Zespołowi z Sieniawy gratuluję zwycięstwa. Przeciwnik zagrał bardzo ambitnie, zastawiając zasieki trudne do przejścia. Trudno mi spekulować, czy przy pierwszym karnym dla Sieniawy był faul, czy nie. Uważam, że jako klub Promień Żary powinniśmy ten mecz wygrać. Jest to dla nas porażka i wstyd, że przegraliśmy w Sieniawie. Łukasz Żółtański, którego wypożyczyliśmy na pół roku do Delty strzelił nam dwie bramki. Takie są właśnie historie, taka jest piłka nożna. Miał dwa karne i dwa strzelił.

Michał Kulas (pomocnik, Promień Żary) – Kiedy Rogalski schodził po czerwonej kartce to emocjonalnie poczuliśmy się totalnie zdołowani. Ciężko będzie zapomnieć ten mecz i porażkę. Przeciwnik miał dwie sytuacje z rzutów karnych i je wykorzystał. My natomiast stworzyliśmy dużo sytuacji podbramowych, jednak bezskutecznie. Największym problemem była pierwsza połowa. Rywal nas zaatakował, a my się zachowywaliśmy jakbyśmy jeszcze byli w szatni. Wierzymy, że jest to tylko pojedyncza wpadka. Po meczu byliśmy w szoku i totalnie załamani. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że zostaliśmy dzisiaj upokorzeni i we wtorek musimy już tylko wygrać.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*