Matheus Britto: Dziękuję za zaufanie
By promienzary.com On 27 Lip, 2017 At 11:52 PM | Categorized As Aktualności promowane, Pierwszy zespół | With 0 Comments

Matheus Henrique Britto, urodził się 24 czerwca 1998 roku. W poprzednim sezonie reprezentował klub LSV Neustadt/ Spree (6 liga niemiecka). Matheus jest drugim pozyskanym Brazylijczykiem, który od nowego sezonu będzie bronił barw Promienia Żary.

Jak się czujesz jako zawodnik Promienia Żary?

– Czuję się bardzo szczęśliwy będąc w tym klubie. Dziękuję za zaufanie i szansę jaką mi daliście. Chciałby pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że moje umiejętności gry w piłkę nożną spodobają się zarządowi, trenerowi i kibicom.

Czy śledziłeś wcześniej poczynania Promienia?

– Często odwiedzam Waszą stronę internetową i profil na Facebooku.

Kilka słów o swojej karierze piłkarskiej.

– Trenować piłkę nożną rozpocząłem mając 6 lat. Zaczęło się od szkółki, do której zaprowadził mnie mój ojciec na SESI Futsal. Reprezentując klub Sao Jose EC uczestniczyłem w wielu turniejach i mistrzostwach zdobywając wielokrotnie króla strzelców. Miałem trzymiesięczny incydent w Santos FC, jednak bez większych rezultatów. Uczestniczyłem dwukrotnie w piłkarskich mistrzostwach brazylijskiego stanu Sao Paulo, Campeonato Paulista do lat 17, strzelając bramkę min. takiej drużynie jak Corinthians (wielokrotny mistrz). Po przyjeździe do Europy, moim ostatnim klubem był LSV Neustadt (Niemcy)

Gdzie na boisku czujesz się najlepiej? Jaka pozycja jest dla Ciebie optymalna?

– Lubię grać na pozycji napastnika, z lewej strony, prawej lub na środku.

Chciałbyś pozostać w Promieniu?

– Jestem tutaj nowym zawodnikiem, a więc najpierw wolałbym skupić się na trenowaniu i grze w Promieniu. Czy pozostanę tutaj dłużej, czas pokaże.

Jak radzisz sobie z językiem polskim? Jak komunikujesz się z innymi zawodnikami?

– Jestem w trakcie nauki języka polskiego. Wiem jak komunikować się na boisku i myślę że robię to dobrze.

Jaki cel stawiasz sobie na ten sezon z Promieniem?

– Zagrać w tym sezonie jak najlepiej i zaprowadzić Promień na najwyższe miejsce w tabeli.

 

rozmawiał, foto: Tomasz Chmielewski

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*