Danuta Madej przyniosła szczęście Promieniowi

W ostatnich dwóch spotkaniach Promienia Żary na stadionie gościliśmy Panią Burmistrz Miasta Żary Danutę Madej. Po meczu z Czarnymi Żagań poprosiliśmy o krótką rozmowę.

Jest na bardzo miło, że wybrała się Pani na mecze Promienia Żary. Jak ocenia Pani wrażenia z pobytu na stadionie?

– Wszystko bardzo pozytywnie. Wspaniała atmosfera na trybunach. Te mecze to dwa obrazy. Z jednej strony piłkarze z ogromnym zaangażowaniem walczący o każdą piłkę na boisku. Z drugiej strony wierni kibice, którzy w różny sposób dopingowali ukochaną drużynę oraz przeżywali jej sukcesy i porażki.  Mimo złej pogody trwali do końca. Szacun dla tych na boisku i trybunach!

Dwie Pani wizyty na meczu i dwa bardzo ważne zwycięstwa dla Promienia. To chyba jednak nie przypadek? Przyniosła Pani szczęście zawodnikom.

–  Jeżeli tak jest to cieszę się bardzo. Proszę jednocześnie pamiętać, że w ubiegłym roku podarowałam piłkarzom koniczynę – symbol szczęścia. Jestem osobą twardo stąpającą po ziemi i doskonale wiem, że sukces na piłkarskiej murawie to efekt przede wszystkim ciężkiej i systematycznej pracy piłkarzy, trenerów oraz innych osób zaangażowanych w pracę klubu.

Jak ocenia Pani pracę Klubu Sportowego Promień?

– Nie uczestniczę w pracy klubu, w związku z tym proszę wybaczyć, ale ocen z mojej strony nie będzie.

Promień to nie tylko jedna drużyna walcząca o awans do IV ligi, ale również drugi zespół seniorski i drużyna juniorów, która przyciąga wielu piłkarzy z innych szkółek piłkarskich.  Czy warto inwestować w żarską piłkę nożną?

–  Jestem przekonana, że warto inwestować w piłkę nożną i inne dziedziny sportu. Klub to ważna szkoła życia, charakteru i oczywiście dokonań sportowych. Każdego roku w postępowaniach grantowych dotujemy kluby na kwotę około 1 miliona złotych.

Jakie oczekiwania są Pani Burmistrz wobec Promienia i żarskiej piłki nożnej?

–  Zależy mi na Waszym rozwoju i oczywiście dokonaniach. Trzymam kciuki, aby udało się osiągnąć cel jakim obecnie jest awans do IV ligi. Mam także marzenie, aby trybuny stadionu w czasie meczów były pełne zadowolonych i wciąż powracających na stadion kibiców.  Oczywiście widzę, że stadion Promienia wymaga gruntownej modernizacji. Obecnie dzięki wygranym konkursom udało się nam zdobyć pieniądze na modernizację Syreny. Oddaliśmy do użytku nowe wielofunkcyjne boisko, plac zabaw dla dzieci, siłownię, szatnię. Zbudowaliśmy wjazd na stadion wraz z parkingiem. W tym roku oddamy do użytku nowy stadion lekkoatletyczny. Przygotowujemy projekt przebudowy budynku sportów walki. W sumie z różnych źródeł zdobyliśmy na te cele kwotę około 2,1 miliona złotych. Po zakończeniu przyjdzie czas na stadion Promienia.

Czy w dalszym ciągu będzie Pani śledziła wyniki Promienia Żary i dopingowała temu klubowi?

–  Tak. Będę strać się bywać na meczach jak najczęściej. Mam nadzieję, że mój doping przyda się Wam. Dziękuje Zarządowi za pamięć i zaproszenia.

Bardzo dziękuję za rozmowę i zapraszamy na mecze Promienia

Rozmawiał: Tomasz Chmielewski

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*