Niebezpieczny incydent podczas meczu z Energią Cottbus

31012015_1814Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło w 25 minucie podczas meczu Promień Żary – Energie Cottbus. Niemiecki zawodnik Johanes Zintl podczas walki o piłkę, upadł tak niefortunnie, że przez chwilę nie mógł oddychać. – Bardzo mocny upadek na plecy lub klatkę piersiową może spowodować stłuczenie wielu mięśni, płuc lub żeber. Efektem tego są problemy z oddychaniem i możliwości kontynuowania gry – ocenił na gorąco masażysta Promienia Michał Drzewiński.

Zawodnik leżał na murawie około 5 minut i z pomocą kolegów o własnych siłach udał się poza boisko. W tym czasie na sygnale przyjechała wezwana karetka, która udzieliła poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Karetka zamiast natychmiast zawieść zawodnika na SOR, bardzo długo stała przy linii boiska. Jak się później dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Johanes Zintl odmówił odwiezienia na niezbędne badania. Na własne życzenie opuścił pojazd medyczny i udał się do szatni, gdzie po chwili stracił przytomność. Tym razem nie było już mowy o odmowie i natychmiast żarscy medycy zawieźli piłkarza do szpitala.

Zobacz karierę Johanesa Zintla: http://www.transfermarkt.de/johannes-zintl/profil/spieler/159518

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC Niebezpieczny upadek Johanesa Zintla

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*