Promień Żary – Delta Sieniawa Żarska 4:1 (3:1)
By promienzary.com On 24 Paź, 2020 At 08:56 PM | Categorized As Aktualności promowane, Mecze ligowe, Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

W 14.kolejce ligi okręgowej Promień Żary pewnie pokonał ostatnią w tabeli Deltę Sieniawa Żarska 4:1. Przez większość spotkania gra toczyła się na połowie Delty. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Już w 8.minucie z rzutu rożnego dośrodkował Nowak, na przeciwległy słupek, wyskoczył Dados i głową skierował piłkę do bramki. Dwie minuty później było już 2:0. Frankovych uruchomił na prawej stronie Kamila Dadosa ten wrzucił w pole bramkowe i z 5 metrów Księżniak, głową, podwyższył wynik meczu. W 11 minucie Delta zdobyła bramkę kontaktową. Michał Krukowski niefortunnie wybił pod nogi Chabiniaka, a ten w rajdzie na bramkę podał do Sitarka, który bez większych problemów skierował futbolówkę do siatki. W 33 minucie Promień zdobył 3 bramkę. Z prawej strony dośrodkował Marek Homik, a Marek Wolak uderzeniem z głowy nie dał szans golkiperowi Delty. Pomimo zdecydowanej przewagi Promienia, na czwartą bramkę musieliśmy czekać aż do 74 minuty. W polu karnym powalony został Jakub Nowak i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość pokonując Sebastiana Bieńko z jedenastu metrów. Podopieczni Łukasz Czyżyka bez większych problemów pokonują zawodników z Sieniawy inkasując zasłużone 3 punkty.

JAKO KLASA OKRĘGOWA (Zielona Góra) 2020/21

Raport meczu

14. Runda – sobota, 24.10.2020 – 15:00

Promień Żary: Manuel KOWALSKI – Marek HOMIK (83. Dominik NIKOLISZYN), Bartosz SUSKI (81. Maciej KOCJAN), Michał KRUKOWSKI, Krzysztof WILIŃSKI (81. Wojciech KRUCZKIEWICZ) – Kamil DADOS, Oleh FRANKOVYCH (71. Kacper FLORIAŃCZYK), Jędrzej KONONOWICZ, Jakub NOWAK – Marek WOLAK (71. Radosław ROMANOWSKI), Jakub KSIĘŻNIAK; Trener: Łukasz CZYŻYK

Bez gry: Rafał ROGALSKI, Paweł DZIKOWICZ

Bramki: 1:0 Kamil DADOS (8.); 2:0 Jakub KSIĘŻNIAK (10.); 2:1 Marek SITAREK (11.); 3:1 Marek WOLAK (33.); 4:1 Jakub NOWAK (rzut karny, 74.)

Sędziowie: Bartosz RUDKOWSKI (KS ZPN LUBUSKI) – Asystenci: Przemysław TKACZ (KS ZPN LUBUSKI), Mateusz TOPCZEWSKI (KS ZPN LUBUSKI)

Frekwencja: BEZ PUBLICZNOŚCI

Żółte: Bartosz SUSKI (2.) / – dwie kartki Delta Sieniawa Żarska

Czerwona: Karol RZEPECKI (68.minuta)