Promień Żary – ŁKS Łęknica 2:0
By promienzary.com On 12 Wrz, 2020 At 11:49 PM | Categorized As Aktualności promowane, Mecze ligowe, Pierwszy zespół | With 0 Comments

W 8.kolejce ligowej Promień Żary, przed własną publicznością, pokonał ŁKS Łęknicę 2:0 (0:0). Na pierwszą bramkę widzowie musieli poczekać, aż do drugiej połowy. W 48 minucie piłkę przejął Oleh Frankovych, wykonał długi rajd, zagrał prostopadle do wbiegającego pomiędzy dwóch obrońców Księżniaka, a ten technicznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.
Kropkę nad „i” w 75 minucie postawił Frankovych. Z rzutu rożnego dośrodkował Nowak, a Oleh uderzeniem z głowy podwyższył wynik meczu. Promień mógł jeszcze zdobyć dwie bramki. Najpierw Marek Homik, z rzutu wolnego, uderzył w poprzeczkę, a następnie Marek Wolak w sytuacji 1 na 1 nie trafił w bramkę.

Raport meczu

8. Runda – sobota, 12.09.2020 – 16:00

Promień Żary – ŁKS Łęknica 2:0 (0:0)

Promień Żary: Manuel KOWALSKI – Marek HOMIK (88. Dominik NIKOLISZYN), Michał KRUKOWSKI, Bartosz SUSKI, Krzysztof WILIŃSKI – Paweł DZIKOWICZ (84. Maciej KOCJAN), Oleh FRANKOVYCH, Jędrzej KONONOWICZ (80. Michał JELSKI), Jakub NOWAK – Radosław ROMANOWSKI (60. Marek WOLAK), Jakub KSIĘŻNIAK (73. Łukasz ŚWIDKIEWICZ, 90+2. Rafał ROGALSKI)

Bez gry: Bartłomiej MADEJA

Bramki: 1:0 Jakub KSIĘŻNIAK (48.); 2:0 Oleh FRANKOVYCH (75.)

Sędziowie: DUDEK MACIEJ (KS ZPN LUBUSKI) – Asystenci: Daniel WOJTOWICZ (KS ZPN LUBUSKI), Marek WAWRZYNIAK (KS ZPN LUBUSKI)

Frekwencja: 450

Żółte: Michał KRUKOWSKI (2.), Oleh FRANKOVYCH (2.), Łukasz ŚWIDKIEWICZ / Łukasz MACHINKA, Artur JANUS