Dzieci do lat 13 nie wejdą na żarskie obiekty MOSRiW
By promienzary.com On 4 maja, 2020 At 09:20 PM | Categorized As Komunikaty, Newsy, Pozostałe aktualności | With 0 Comments

Niestety żarskie kluby sportowe, na najbliższe tygodnie, nie otrzymały zgody wejścia na obiekty MOSRiW dzieci do 13 roku życia, pomimo braku większych przeciwwskazań Ministerstwa Sportu.

„Możliwość udostępnienia otwartych obiektów sportowych nie jest ograniczona limitem wieku. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami dziecko w wieku do 13. lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej.”

Jest szansa, że planowane na dzień 5 maja rozmowy Urzędu Miasta z Dyrektorami Szkół Podstawowych przyniosą trafne decyzje i na boiskach, niektórych szkół w Żarach, pojawią się dzieci. Jeśli rozmowy zakończą się brakiem porozumienia w przypadku Klubu Sportowego Promień, to niestety 40 najmłodszych, zdeklarowanych przez rodziców podopiecznych prawdopodobnie będzie musiała pozostać w domach do czasu przygotowania boisk lub zakończenia sezonu.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*