Trenerzy Promienia przygotowani do wznowienia treningów
By promienzary.com On 4 maja, 2020 At 09:47 AM | Categorized As Aktualności promowane, Newsy, Pozostałe aktualności | With 0 Comments

Trenerzy Promienia Żary są już przygotowani do wznowienia treningów. Przez trwającą pandemię koronawirusa, wszystkie dyscypliny sportowe, wraz z obiektami zostały zamrożone. Rząd naszego kraju ogłosił, że od 4 maja zostaną już  udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym, lecz na pewnych specyficznych warunkach. Na danym obiekcie, w naszym przypadku stadionie, będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Wkrótce liczba ta ma się powiększyć.

Wszystkie drużyny Promienia Żary z wielką niecierpliwością czekały na wznowienie treningów. Przypomnijmy, że ostatni mecz ligowy, jaki drużyna Promienia rozegrała na stadionie przy ulicy Zwycięzców, odbył się 7 miesięcy temu. Od tego momentu, nikt nie korzystał z głównego boiska. O szczegóły zbliżających się treningów zapytaliśmy szkoleniowców Promienia Żary:

Łukasz Czyżyk (trener, Promienia Żary) – Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia już w najbliższym tygodniu na głównej płycie głównej Promienia. Drużyna byłaby podzielona trzy grupy sześcioosobowe, treningi odbywałyby się w różnych odstępach czasowych.

Marek Łotocki (trener i koordynator drużyn młodzieżowych, Promień Żary) – Harmonogram naszych treningów będzie opierał się w 40% na zajęciach na płycie głównej. Generalnie plan może jeszcze ulec zmianie, ponieważ boisko przy Zwycięzców jest nie przygotowane. Prawdopodobnie na użytkowanie tego boiska na razie nie ma zgody z powodu rozpoczętych prac opryskowych. Czekamy na decyzję MOSiR-u, która ma być podjęta na specjalnym spotkaniu w poniedziałek.

Bartosz Suski (trener drużyn juniorskich, Promień Żary) – Jesteśmy przygotowani do wznowienia treningów. Planujemy pracować w w trzech grupach po 6 osób. Planuję z juniorami spotykać się dwa razy w tygodniu, aby każdy mógł przepracować 2 jednostki po 45 minut. Prawdopodobnie zajęcia rozpoczniemy na sztucznej murawie.

Robert Dziadul (trener drużyny kobiet, Promień Żary) – treningi planujemy rozpocząć od wtorku na boisku Okrąglak. Trenować będziemy w grupach po 6 osób, zachowując bezpieczny odstępy między sobą. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe, dużo zajęć z piłką. Prawdopodobnie sezon będzie już zakończony, a więc skupimy się na  przygotowaniach do rozgrywek jesiennych.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*