M.Kowalski – będziemy czekać, aż minie kwarantanna…
By promienzary.com On 19 Mar, 2020 At 06:36 PM | Categorized As Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

Jak doszło do tego, że pojawiłeś się w Promieniu Żary?

– (Manuel Kowalski) Po kontuzji Tomka Kowalczyka zadzwonił trener Łukasz Czyżyk z propozycją gry i się zgodziłem.

Jesteś doświadczonym zawodnikiem. Przypomnisz jakiego klubu jesteś wychowankiem i gdzie do tej pory grałeś?

– Jestem wychowankiem Budowlanych Lubsko. Kluby, które reprezentowałem to: Hamar (Kado) Górzyn, Vitrosilicon Intra Iłowa, BKS Bolesławiec, Tęcza Krosno Odrzańskie.

Znasz Promień nie od dzisiaj. Ile razy grałeś przeciwko Promieniowi ? Jak na ten klub spoglądałeś do tej pory? Pojawił się kiedyś pomysł aby zagrać w Żarach?

– Przeciwko Promieniowi zagrałem sporo meczy na poziomie III, IV ligi, czy pucharze. Zawsze to były pojedynki zacięte i dobrze je wspominam. Była kiedyś chęć grania w Promieniu, ale to dawne czasy (śmiech)

Przebywałeś z Promieniem tydzień, ale uczestniczyłeś już w treningach i zagrałeś w jednym meczu sparingowym. Jak zostałeś przyjęty i jak Ci się grało w nowej drużynie?

– Przebywałem z zespołem 2 tygodnie. Jeżeli chodzi o aklimatyzacje, to nie mam z tym żadnego problemu. Większość chłopaków znam więc jest ok.

Rozmawiałeś już z trenerem Łukaszem Czyżykiem na temat taktyki, twojej pozycji w klubie?

– Rozmowa na temat pozycji w klubie jest jasna. Praca na treningach i pokazanie, że jestem gotowy wzmocnić pozycję bramki w KS Promień Żary.

Przyszedłeś do Promienia tuż przed zamknięciem okienka transferowego. Ile potrzebujesz czasu, aby być na 100% gotowy do gry o ligowe punkty?

– Koniec okresu transferowego nie ma wpływu na mają gotowość i dyspozycję, czekam na mecze ligowe i szansę pokazania się kibicom w meczu o punkty.

Celem Promienia jest zdobycie awansu do 4 ligi. Jak ty oceniasz te szanse i co należy jeszcze zrobić aby jesienią już grać w 4 lidze?

– Cel jest jasny – Awans…  Co trzeba zrobić? hmm… zająć 1. miejsce (śmiech), a tak poważnie, myślę że kluczem nie będą mecze z Arką czy Odrą, bo na nich mobilizacja będzie. Zespoły środka tabeli są nieobliczalne. Każdy grając przeciwko Promieniowi daje z siebie maxa,wtedy trzeba być skoncentrowany w 100%.

Pierwsze wiosenne mecze zostały odwołane ze względu na koronawirusa. Odwołano również treningi. Jak to może wpłynąć na przygotowanie drużyn?

– Fakt mecze i treningi odwołane. Ten czas może posłużyć na wyleczenie drobnych urazów. Myślę, że dojdą treningi indywidualne i będziemy czekać, aż minie kwarantanna… dziękuję

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na boisku.

 

fot. nadesłane

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*