Kocjan: Naszym wspólnym celem ma być awans
By promienzary.com On 31 Sty, 2020 At 08:16 PM | Categorized As Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

Od wiosny będziesz reprezentował barwy Promienia Żary. Jak do tego doszło?

(Maciej Kocjan) – Dokładnie tak. Od października mieszkam i pracuję w Żarach. Piłkę nożną trenuję od dziecka i w związku z moją przeprowadzką z małopolski, chciałem kontynuować swoją przygodę z tym sportem. Wiedziałem, że w mieście działa miejscowy Promień i po rozmowie z trenerem Czyżykiem rozpocząłem treningi z zespołem.

Trenujesz z drużyną już kilka tygodni. Trener bardzo pozytywnie wypowiada się o twoim zaangażowaniu. Zaadaptowałeś się już z tą drużyną?

– Trenowałem już z drużyną jesienią, teraz rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej. Staram się o jak najlepszą frekwencję na treningach i aktywnie pracować na nich w pełni skoncentrowany. Miło słyszeć pochwały trenera, mam nadzieje, że niebawem dam mu kolejne argumenty do zadowolenia. Atmosfera w naszej szatni jest bardzo dobra. Zdążyłem już poznać wszystkich zawodników.

Gdzie do tej pory grałeś?

– Do chwili obecnej byłem zawodnikiem, co ciekawe też Promienia, lecz z małej miejscowości pod Krakowem – Przeginia. Występowałem tam przez 5 ostatnich sezonów. Ponadto w trakcie studiów trenowałem w sekcji AZS Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od niedawna jestem zawodnikiem Medyka Zabrze – aktualnego mistrza Polski lekarzy.

Jaka jest Twoja optymalna pozycja na boisku?

– Najczęściej występowałem jako środowy obrońca, ale również na boku i jako defensywny pomocnik. W Promieniu ostatecznie trener oceni moją największa przydatność na boisku.

Oglądałeś wcześniej mecze Promienia? Jak oceniasz tą drużynę?

– Tak, w przeszłości byłem na kilku meczach. Jest to silny zespół dobrze poukładany taktycznie, mocny zarówno w ofensywie jak i defensywie. Szczególnym atutem drużyny są stałe fragmenty gry, po których często padały bramki.

Czy trener jasno określił, czego od Ciebie oczekuje w rundzie wiosennej?

– Na odprawie przed rundą trener podkreślał, że naszym wspólnym celem na koniec sezonu jest zajęcie pozycji premiowanej awansem. Przyszło kilku nowych zawodników, w tym ja, co mam nadzieje zwiększy pozytywną rywalizację o pierwszą jedenastkę, a wiemy że grać będą zawodnicy którzy prezentować się będą najlepiej w danym momencie.

Wszyscy wiemy, że Promień będzie walczył o awans. Jak Maciej Kocjan chciałby się do tego sukcesu przyczynić?

– Oczywiście ja jako jednostka, bez udziału kolegów z drużyny niewiele mogę ugrać. Naszym wspólnym celem ma być wyżej wspomniany awans. Kadra obecnie liczy ponad 20 zawodników i jeżeli każdy z nas da z siebie maksimum możliwości to uważam, że uda nam się osiągnąć zamierzony wcześniej cel.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*