Radosław Romanowski w Promieniu
By promienzary.com On 28 Lip, 2019 At 06:26 AM | Categorized As Newsy, Pierwszy zespół | With 0 Comments

20 letni środkowy pomocnik, Radosław Romanowski, od nowego sezonu będzie bronił barw Promienia Żary. Po sobotnim meczu sparingowym, a jednocześnie debiucie w nowych barwach w których strzelił bramkę przeciwko Pogoni Przyborów, postanowiliśmy chwilkę z nim porozmawiać.

Gdzie wcześniej grałeś?

– Grę w piłkę zaczynałem w Budowlanych Lubsko, później była Iskra Jabłoniec, Stal Jasień, Błękitni Zabłocie i ponownie Lubsko. W Budowlanych spędziłem ostatnie dwa lata i bardzo dużo im zawdzięczam.

Jak trafiłeś do Promienia?

– Klub wyraził zainteresowanie moją osobą, spotkaliśmy się, porozmawialiśmy. Śledzę poczynania sportowe Promienia. Promień od dwóch sezonów jest bardzo wysoko w tabeli ligowej. Motywuje mnie cel drużyny – walka o awans.

Znałeś już wcześniej kogoś z Promienia?

– W Błękitnych Zabłocie grałem z Olgiem Frankovychem. Znam się również bardzo dobrze z Rafałem Rogalskim.

Dzisiaj zagrałeś pierwszy mecz w barwach Promienia. Jak Ci się grało w nowej drużynie?

– Myślę, że było całkiem dobrze. Potrzeba mi i drużynie trochę czasu żeby się zgrać i jestem przekonany, że naprawdę będzie to dobrze wyglądało.

Jak ocenisz sparing z Pogonią Przyborów?

– Mecz był wyrównany. Przeciwnicy mieli swoje sytuacje, lecz to my byliśmy bardziej skuteczni. Cieszę się za zwycięstwa.

Zagrałeś dzisiaj pierwszy raz i od razu strzeliłeś bramkę. Myślisz, że to będzie dobry prognostyk na przyszłość. Był to udany debiut?

– Mam nadzieję że tak. Chciałbym dla Promienia strzelić jak najwięcej bramek i pomóc drużynie w awansie.

Dziękuję za rozmowę

 

rozmawiał, Tomasz Chmielewski

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*